10. GELENEKSEL NÖRALTERAPİ VE TAMAMLAYICI TIP SEMPOZYUMU'NUN ARDINDAN

Sempozyum, BNR (Bilimsel Nöralterapi ve Regülasyon Derneği) tarafından ve Derneğin kurucu başkanı ve akademik çalışmalarını Almanya'da da sürdüren Prof. Dr. Hüseyin Nazlıkul tarafından düzenlendi. Yine gönüllülük ilkelerine göre ortaya çıkan sonuç, Nöralterapi ve Tamamlayıcı Tıbba gönül verenlerin bir arada olup tarihin bir sayfasında daha yer almaları idi. 
 
2014 yılı Haziran ayında 5. Uluslararası katılımlı Nöralterapi Kongresi çok sayıda Avrupa ve Latin Amerika ülkeleri ile son derece renkli, başarılı ve ses getirici idi. Tüm katılımcı ülke derneklerine ve dolayısı ile Tamamlayıcı Tıbbın duayenlerinde hayranlık ve takdir uyandırıcı idi. Öylesi bir Kongre'nin ardından benzer bir başarıyı Ulusal camiada sadece 3 ay sonra yeniden revize ettik. Revize ettik diyorum çünkü biz BNR üyeleri, biz Nöralterapi'ye gönül veren ve Tamamlayıcı Tıbbı tamamen bilimsel zeminlerde hakkı ile uygulayan Nöralterapist'ler her adımda kendimizi yenileyerek kendimizi bir adım daha ileri taşıyoruz. Biz başkaları ne yapıyor merakında değil, kendi doğru yolumuzda kendimizi daha da geliştirmenin çabasındayız.  İşte 10. Sempozyumda'da aynen böyle oldu. Ana kongreden sadece 3 ay sonra yüksek katlımla bir aradaydık. Konu Nörolojik Hastalıklar ve Nöralterapi idi.
 
Migren, Trigemina nevralji, MS, Parkinson, Vertigo, Alzheimer-Demans, Fasiyal Paralizi, Baş ağrısı, Baş Dönmesi- Denge ve Nöropati, Sempozyumun temel konularını oluşturuyordu. Nöralterapi'nin, modern tıbbın sadece ilaca bağımlı kaldığı kronik Nörolojik hastalıklarda ne kadar etkin bir tedavi olduğu klinik tecrübe ve gözlemlerimizi de katarak konuştuk, tartıştık, paylaştık. 
Bizler Nöralterapi'nin ve Türkiye'de Tamamlayıcı Tıbbın tarihini yaratıyor ve yaşıyoruz. Bizler mesleğimizi aşk ile icra ediyoruz. Tamamen kendi çabalarımız ile hayat geçiriyoruz bütün organizasyonlarımızı ve başarılarımız ile haklı gurur duyuyoruz. 
 
Her sene düzenlenen Sempozyum ve iki senede bir düzenlenen kongrelerde görüşmek üzere...
 
Dr. Tijen Acarkan
Bilimsel Tamamlayici ve Regülasyon Tibbi Dernek Bsk.
BNR ve IGNH Egitmeni
VegaTest Türkiye Egitmeni
BARNAT Imtiyaz Sahibi
BNR, BAR, BTR Egitim Komisyonu Baskan