​17. Geleneksel Herget Nöralterapi ve Regülasyon Tıbbı Sempozyumu

 

17. Geleneksel Herget Nöralterapi ve Regülasyon Tıbbı Sempozyumu’nun Başkanları Prof. Dr. Hüseyin Nazlıkul ile Prof. Dr. Murat Orak, BNR Eş Başkanı  &  AATRTF Başkanı Prof. Dr. Yusuf Tamam ve Kongre Bilimsel Sekretaryası Dr. Tijen Acarkan ile birlikte 24 – 25 Eylül 2022 tarihlerinde İSTANBUL - KARTAL TİTANİC BUSINESS OTEL‘de gerçekleştirecek olduğumuz sempozyum hazırlıklarına başladık.        

Nöralterapi, modern tıp uygulamalarına bilimsel ve güvenilir bir katkı sağlamakta ve pek çok kronik hastalığın anlaşılmasında ciddi destek vermektedir. XVII. Geleneksel Herget Nöralterapi ve Regülasyon Tıbbı Sempozyumu‘nda ‘‘ Vital Beslenme ve İmmün Sisteme Regülasyon Tıbbı Yaklaşımı“ konuları ele alınacaktır.

BNR ve BARNAT ekibi olarak, 2004 yılından itibaren her sene geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz Herget Nöralterapi ve Tamamlayıcı Tıp Sempozyumu’nun 17.’sinin hazırlıklarını tamamlamış olmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.   

Bu Sempozyum’da hastalıkların gelişmesi ve ortaya çıkmasında çok önemli bir rolü olan gizli ve kronik enflamasyon ile birlikte hemen hemen bütün kronik hastalıkların patofizyolojisine eşlik eden durumları, enflamasyonun hücresel mekanizmaları, covid/post-covid süreci ve kliniğinin regülasyon tıbbı yaklaşımı ile yönetimi, vital beslenmenin enflamasyon sürecindeki rolü, enflamasyonda sempatik sinirlerin rolü, ECM ve latent asidozun yaratmış olduğu klinik sürecin kavranması, bağ dokusu başta olmak üzere temel sistemin sağlığımızdaki yeri, lenfatik sistemin şelasyon üzerine etkisi, ağız sağlığının immün sistem üzerine etkisi,  nöralterapinin yeni bilgiler doğrultusunda kavranması, etkin şelasyon, vital ve ortomoleküler gıda takviyelerinin enflamasyon ile mücadeledeki yeri, kronik hastalıkların anlaşılmasında ve tedavisindeki önemi, fitoterapinin anti-enflamatuar süreçteki yeri,  mental yüklenmelerin ve hormonal regülasyon bozukluğunun oluşturduğu kompleks süreci detaylı olarak değerlendirilecek; aynı zamanda sürecin oluşmasında vejetatif sinir sistemi ve temel sistemin önemi bilimsel çalışmalarla ortaya konulacaktır. 

Bu Sempozyum’da 6 oturum, 2 workshop ve serbest sunumların yanı sıra posterlerin yer alacağı bir program sunuyoruz.

  1. Günümüzde Nöralterapi  (Çağdaş Nöralterapi)
  2. İmmün Sistem
  3. Vital Beslenme
  4. Detoks ve Şelasyon
  5. Nöralterapi ve Diğerleri
  6. Klinisyen Bakışı ile Regülasyon

Sizlere bu patolojik durumların Nöralterapi ve Tamamlayıcı Tıp / Regülasyon Tıbbı açısından tedavisine yönelik olarak gerek sunumlarla gerekse workshop uygulamalarıyla katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Programın içindeki tartışma ortamlarında sizlerin de katılımı ile bu hedefimize hep birlikte ulaşacak olduğumuza inanıyoruz.

Bu tür organizasyonları gerçekleştirebilmek ancak sistemli ve organize bir ekiple mümkün olur.

Bu hazırlıklar sonucu sunumları ve yapacak oldukları workshop uygulamaları ile katkı sağlayan değerli arkadaşlarımız ve eğitmenlerimiz başta olmak üzere; Uzm. Dr. Neslihan Özkan, Dr. Demet Erdoğan, Uzm. Dr. Ömer Soyak, Uzm. Dr. Mehmet Ali Elmacıoğlu, Uzm. Dr. Mustafa Karakan, Prof. Dr. Yusuf Tamam, Dr. Tijen Acarkan, Dr. Mustafa Evrensel, Dr. Yüksel Küçükçelebi, Doç. Dr. Güzin Neda Hasanoğlu Erbaşar, Prof. Dr. M. Dinçer Bilgin, Doç. Dr. F. Gülçin Ural Nazlıkul, Uzm. Dr. İlhan Demiryılmaz, Doç. Dr. Cüneyt Tamam, Doç. Dr. Pınar Yalçın Bahat, Prof. Dr. Nezih Hekim, Prof. Dr. Murat Orak, Prof. Dr. Hüseyin Nazlıkul ve oturum başkanlığı yapacak olan Prof. Dr. Mehmet Üstündağ ve Prof. Dr. Füsun Şahin’e tek tek teşekkür ediyoruz.     

BNR’nin 18. yılına denk gelen XVII. Geleneksel Herget Nöralterapi ve Regülasyon Tıbbı Sempozyumunu yapmaktan ve siz değerli nöralterapi sevdalıları başta olmak üzere ilgili olan tüm hekimlerle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyacağız.

 

Saygılarımızla,

Bilimsel Nöralterapi ve Regülasyon Derneği Yönetim Kurulu

Sempozyum Başkanları Sempozyum Bilimsel Sekreteryası
Murat Orak & Hüseyin Nazlıkul Tijen AcarkanSempozyum Bilgi & Kayıt için iletişim;
Elvan Ataç - 0543 938 26 00
[email protected]

Konaklama için iletişim;
Okan Sezginel - 0546 551 54 54
[email protected]