26 KASIM 2021

- Şelasyon kelime anlamı olarak, metallerin bağlanarak atılması demektir. Şelasyon tedavisi, vücuttan ağır metallerin uzaklaştırılması yöntemidir. Şelasyon tedavisi adı altında günümüzde pek çok yöntem kullanılmaktadır. Kliniğimizde özel diyagnoz yöntemleri (vega, reviquant) ile ağır metal seviyesi yüksek olan ve hastalığının tedavisi için bu yükten kurtulması gereken vakalara doğal ürünler ve serum ile şelasyon yöntemleri uygulamaktayız. Şelasyon hastanın takibi ile parametrelerin tekrarlayan kontrolleri ile uygulanan dinamik bir tedavi sürecidir.

- Vücudunda yüksek oranda ağır metal bulunan kişiler baş ağrısı, yorgunluk, uyku sorunları, baş dönmesi, kas ağrısı, kabızlık gibi belirtilerden şelasyon tedavisi görebilirler. Çevresel faktörlerden birçok şekilde vücudumuza ağır metaller girebilir. Bu durumda şelasyon tedavisi tercih edilebilir.

- Şelasyon; huzursuzluk, halsizlik, eklem ve kas ağrısı, düşük vücut direnci, kansızlık, kemik erimesi, böbrek yetmezliği, kalp rahatsızlıkları için önerilen bir tedavi yöntemidir. Tedavi sonrasında psikolojik olarak da bir rahatlama sağlanmaktadır.